motive-1900x835-0024.jpg
Vojenská hodnost
Počet dětí
-+
Odslouženo let
-+
Dojíždění v km
-+
Váš minimální čistý měsíční plat
od 32 941 Kč
+ další speciální příplatky a bonusy

Z čeho se váš plat skládá

Služební tarif30 310 Kč
Výkonnostní příplatek 2 %
0 Kč
Stabilizační příplatek
7 000 Kč
Celkem hrubý plat37 310 Kč
Hrubý plat po zdanění32 981 Kč
Příspěvek na bydlení (nedaní se)
3 000 Kč
Příspěvek na 0 členů rodiny (nedaní se)0 Kč
Náhrada za dojíždění (nedaní se)
0 Kč
Čistý plat celkem32 941 Kč

... a spoustu dalších benefitů

Plat profesionálního vojáka tvoří jednak tzv. služební tarif, jednak řada příplatků a příspěvků – za výkonnost, za službu spojenou s mimořádnou zátěží, příspěvek na bydlení, stabilizační příspěvek aj. Armáda svým lidem přispívá na dojíždění, kde hraje roli vzdálenost, plat roste i s každým dítětem.

Představu o tom, kolik byste si v uniformě vydělali, si můžete udělat s pomocí platové kalkulačky na začátku této stránky. Ale pozor! Jde o orientační údaje. Na skutečnou výši příjmu má vliv třeba už zmiňovaný počet dětí, délka případného dojíždění, služební hodnocení vojáka atd.

Z kalkulačky už jste určitě poznali, že zásadní vliv na výši vaší výplaty bude mít hodnost, v níž budete sloužit. Tu nástupní sami neovlivníte, ale to, jestli a jak rychle budete postupovat směrem vzhůru, už ovlivnit můžete. Po jaké době má voják šanci na povýšení, co musí splnit a jaké jsou podmínky pro jeho postup ze "stříbrných" hodnostních sborů do sborů "zlatých"? Podrobně a srozumitelně popsané to najdete tady.

Náborový příspěvek

Příjemný bonus při přechodu z civilu do uniformy.

Náborový příspěvek dostávají vojáci, kteří nastupují na pozice vyžadující vysokou specializaci (specialisté IT, lékaři a všechny vysokoškolské a středoškolské pozice obecně) nebo pokud se jedná o nedostatkovou odbornost. Příspěvek se vztahuje také na šoféry s řidičákem skupiny C, pokud je na dané místo potřeba. Je-li pro armádu prioritní doplnit stavy u konkrétních útvarů, vyplácí náborový příspěvek tam. Je proto třeba sledovat aktuální nabídku.

Výše náborového příspěvku závisí na vzdělání, které je pro danou pozici stanoveno, a na délce služebního poměru, na niž je s vojákem uzavřena smlouva. Může se tak pohybovat od 30 tisíc korun u vyučeného uchazeče, který se zavázal sloužit dva roky, až po 250 tisíc u vysokoškoláka, který má smlouvu podepsanou na osm let.

Vyplacená částka podléhá zdanění.

Příspěvek se nevyplácí celý najednou, ale postupně: 20 % po 6 měsících, 30 % po 12 měsících, 50 % po 24 měsících od povolání do služebního poměru.

Na náborový příspěvek nemá nárok ten, kdo absolvoval vojenskou nebo policejní školu.

Sdílejte