Vojenská policie
Vojenská policie je součástí Ministerstva obrany České republiky. Mezi její hlavní úkoly patří policejní ochrana ozbrojených sil, vojenských objektů a vojenského materiálu.
Skládá se z jednotlivých velitelství, dislokovaných v posádkách Praha, Tábor a Olomouc. Vojenští policisté jsou rozmístěni bezprostředně u vojsk a působí také u vojenských kontingentů Armády ČR v zahraničních misích.
Do armády! - Vojenská policie
Jaké jsou úkoly vojenských policistů a jak probíhá jejich výcvik? Které specializace u Vojenské policie mohou nalézt uplatnění? Nejen to se dozvíte v novém díle podcastu, jehož hostem je vrchní praporčík Velitelství ochranné služby Vojenské policie nadpraporčík Zdeněk Soukup.
Kriminální služba
Odhaluje trestné činy a jejich pachatele. Působí v řízení o trestných činech jako policejní orgán a šetří přestupky. Pátrá po hledaných nebo pohřešovaných vojácích a po ztraceném či odcizeném vojenském materiálu nebo po dalších věcech v majetku státu, zpravidla v součinnosti s Policií ČR.
Dopravní a pořádková služba
Dohlíží nad bezpečností provozu vozidel ozbrojených sil a nad bezpečností provozu v chráněných objektech, jako například ve vojenských újezdech. Mimo jiné také doprovází konvoje Armády ČR i cizích armád nejen na našem území.
Ochranná služba
Ochranná služba mimo jiné zajišťuje ochranu a doprovod ministra obrany ČR, jím určených osob a rovněž oficiálních delegací ČR. Také plní ochranu vojenských dopravních letadel a ochranu dalších vojenských objektů, materiálu a majetku.
Hlavní velitelství Vojenské policie sídlí v Praze.
Den u Vojenské policie
Jan Hanko strávil den u Vojenské policie, co vše zažil a jak se mu u Vojenské policie líbilo?
Příklady nabízených pozic
#VojenskaPolicie3 z 6 pozic